Fakty i mity o smogu w Polsce. Przyczyny i propozycje rozwiązań, mgr Marek Józefiak, Polska Zielona Sieć – wykłady UW 2017

28 kwietnia 2017 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbył się wykład Marka Józefiaka z Polskiej Zielonej Sieci, który jest częścią cyklu wykładów prowadzonych przez członków naszego stowarzyszenia w ramach cyklu „Ochrona środowiska w praktyce”.

Odróżnienie faktów od mitów – to szczególnie trudne wyzwanie w czasach post-prawdy. Nie inaczej jest w przypadku smogu – tematu, który ostatniej zimy zelektryzował opinię publiczną w Polsce.

Marek Józefiak w trakcie swojego wykładu uwrażliwiał studentów na chwyty retoryczne, które używane są w debacie publicznej do rozsiewania nieprawdziwych informacji. Studenci dowiedzieli się także jakie są źródła zanieczyszczeń powietrza w Polsce oraz dyskutowali nad sposobami ograniczenia tego groźnego dla zdrowia problemu.

Cała prezentacja Marka Józefiaka dostępna jest pod adresem:  http://prezi.com/awq5blnnoqkk/?utm_campaign=share&utm_medium=copy

Poniżej natomiast można zapoznać się z wybranymi slajdami.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s