STYPENDIA

Program stypendialny DBU ma na celu profesjonalne zawodowe kształcenie polskich przyszłych kadr ochrony środowiska oraz zdobycie doświadczenia zawodowego, które ułatwi młodym absolwentom rozpoczęcie kariery w dynamicznie rozwijającym się sektorze zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Dodatkowo program pozwala rozwinąć znajomość języka niemieckiego, nawiązać cenne branżowe kontakty i zdobyć doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku.

Każdego roku Stypendyści odbywają zawodowy bądź naukowy staż w Niemczech, współpracując z instytucjami i organizacjami związanymi z ochroną środowiska. Stypendyści realizują własne, przygotowane przez siebie projekty badawcze w oparciu o doświadczenia i zasoby instytucji goszczącej.

Staż można odbyć na uniwersytetach, w ministerstwach, przedsiębiorstwach, instytutach badawczych, urzędach, organizacjach pozarządowych, centrach badawczo – biznesowych itp..  DBU wybiera miejsce najbardziej odpowiednie dla Twojego stażu – instytucję, której opieka umożliwi Ci pełną realizację projektu. Możesz też sam zaproponować takie miejsce, a DBU pomoże Ci się do niego dostać. Staż może trwać od sześciu do dwunastu miesięcy. Laureaci otrzymują początkowo stypendium sześciomiesięczne, a pod koniec tego okresu można ubiegać się o przedłużenie pobytu do kolejnych sześciu miesięcy.

Wysokość stypendium wynosi 1250, – euro na miesiąc i jest ono wolne od podatku. Ponadto DBU finansuje koszty ubezpieczenia (OC, wypadkowe, chorobowe) w Niemczech. DBU nie może finansować przedłużenia pobytu dla realizacji już rozpoczętych studiów lub praktyk w Niemczech.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat programu stypendialnego:

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW

W kategorii „STYPENDIA” ORAZ „RELACJE STYPENDYSTÓW” (w MENU po prawej stronie), zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu, z wrażeniami byłych stypendystów z pobytu w Niemczech oraz z aktualnymi informacjami na temat programu.

Wszelkich informacji na temat programu stypendialnego udziela Menedżer SdS. ds. Programu Stypendialnego DBU:

Kontakt:

Anna Zięba,      stypendia@sds.org.pl  tel. : +48 780 16 14 12

UWAGA: ROZPOCZĘCIE PROGRAMÓW STAŻOWYCH STYPENDYSTÓW XXI EDYCJI NASTĄPI 09.02.2018.

PIERWSZĄ CZĘŚCIĄ PROGRAMU BĘDZIE ODBYCIE KURSU JĘZYKA  NIEMIECKIEGO, ZORGANIZOWANEGO JUŻ W NIEMCZECH PRZEZ DBU.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s