Paulina Bździuch, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Hallo!

Nazywam się Paulina Bździuch. Jestem na III roku studiów doktoranckich kierunku Inżynieria Środowiska na Wydziale Geodezji Górniej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, a teraz także stypendystką Deutsche Bundesstiftung Umwelt! Już pod koniec lutego rozpocznę swój staż w firmie LOHMEYER Consulting Engineers w Radebeul, aby przystąpić do pracy nad modelem prognozowania emisji z transportu drogowego na potrzeby zarządzania jakością powietrza w Krakowie. Model docelowo ma wspierać proces inwentaryzacji emisji z transportu drogowego jak również stanowić narzędzie wspomagające przy prognozowaniu wielkości emisji zanieczyszczeń powietrza z krakowskich dróg w oparciu o założone scenariusze.

Kraków od lat należy do miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w Polsce. Na stan jakości powietrza w dużej mierze wpływa emisja zanieczyszczeń z transportu drogowego, a jego znaczący udział w kształtowaniu jakości powietrza potwierdzają wyniki stężeń zanieczyszczeń powietrza rejestrowane na stacjach pomiarowych zlokalizowanych przy drogach. Pomimo tej wiedzy, wciąż brak jest narzędzi dostosowanych do polskich warunków, które pozwoliłyby na głębsze poznanie skali problemu.

Tematyką ochrony powietrza i inwentaryzacji emisji zanieczyszczeń pyłowo-gazowych zajmuję się aktualnie już 5 rok, co pozwoliło mi na wykrycie trudności i braków w tym zakresie. Dlatego postanowiłam poszukać porad i wsparcia u specjalistów z Niemiec i oto teraz dzięki inicjatorom oraz kontynuatorom programu stypendialnego DBU w Polsce jestem w Osnabrück ucząc się języka niemieckiego i przygotowując do przeżycia być może największej naukowej (i nie tylko) przygody życia.

Wszystkim stypendystom XXII edycji serdecznie gratuluję oraz życzę skutecznej nauki języka niemieckiego i owocnego stażu!

Tschüss!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s