„Brudno Tu” w praktyce + aplikacja na telefon

Jakiś czas temu pisaliśmy na blogu o akcji BOŚ „Brudno Tu”: https://sdsblog1.wordpress.com/2015/08/06/brudno-tu/

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że rekcja urzędu gminy na maila ze zgłoszeniem była natychmiastowa. Dwa dni po wysłaniu maila zadzwonił do mnie pracownik UG z prośbą o doprecyzowanie lokalizacji dzikiego wysypiska, bo miał problemy z jego namierzeniem. Akcja skończyła się tak, że ostatecznie Marek musiał udać się ze Strażą Miejską do lasu i palcem pokazać, gdzie leżą śmieci. Ale przecież nie to się liczy 🙂 Liczy się, że władze lokalne zareagowały i wzięły sobie zgłoszenie do serca.

A dziś zachęcam do pobrania aplikacji LocalSpot, dzięki której za pomocą smartfona możecie szybko zgłosić nie tylko dzikie wysypisko, ale też inne problemy, jak np. zaśnieżony park, czy awarię latarni.

„Jak zgłosić dzikie wysypisko?

Teraz, dzięki aplikacji mobilnej LocalSpot, można szybko i w prosty sposób zgłosić każde napotkane wysypisko śmieci. Wystarczy otworzyć aplikację w telefonie, zrobić zdjęcie zaśmieconemu miejscu, wybrać kategorię „Akcja #BrudnoTu” i kliknąć przycisk „dodaj”. Można zrobić to także za pomocą strony http://www.localspot.pl. W ciągu kilku sekund nasze zgłoszenie trafia do urzędu gminy. Co więcej, możemy zrobić to w pełni anonimowo, bez konieczności logowania. Wszystkie zgłoszenia pojawiają się także na mapie, a każdy użytkownik może je zobaczyć, skomentować, albo poprzeć klikając symbol serduszka.” (BrudnoTu)

Zgłaszajcie dzikie wysypiska, akcja naprawdę działa 🙂

 

 

Reklama

Jedna myśl w temacie “„Brudno Tu” w praktyce + aplikacja na telefon

  1. Co to za gmina? 😮 Póki co zgłaszam, ale po kilku dniach wciąż jest to samo mam nadzieję że to przez święta (chociaż „na święta” wypadałoby tym bardziej posprzątać), podobny średni czas reakcji to 15-45 dni … mam nadzieję że się rozczaruję i nie będę musiał czekać aż pięćdziesiątnicy …

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s