Adam Gołub, Politechnika Białostocka (XXII edycja)

Dawno, dawno temu Platon stwierdził, że „Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi”… Bo czym innym jest wiedza, która pozwala nam codziennie pokonywać nasze ludzkie słabości, rozwijać się i dawać światu coś lepszego, niż wczoraj? Jest nam niezbędna do życia, przetrwania i przekazania przyszłym pokoleniom naszej pięknej Ziemi w jak najlepszym stanie. Cieszę się, że wspólnie z pozostałymi stypendystami DBU będę mógł się do tego w pewnym stopniu przyczynić, czego wszystkim z całego serca gratuluję i trzymam kciuki za jak najciekawsze wyniki badań.

Nazywam się Adam Gołub i na co dzień jestem doktorantem Politechniki Białostockiej. Po raz pierwszy zetknąłem się z problemem ścieków z produkcji sody kalcynowanej w mojej pracy zawodowej jeszcze na ostatnim roku studiów. Już wtedy postanowiłem, że tak ważnego problemu nie można zostawić nierozwiązanego i zrodził mi się w głowie pomysł zbadania efektywności różnych metod fizykochemicznych w oczyszczaniu tego typu ścieków. Zainteresowałem tym zarówno kadrę naukową, jak i spółkę CIECH Soda Polska SA. W ten sposób rozpocząłem pierwszy etap badań, jeszcze na uczelni w Białymstoku. Następnie dowiedziałem się o programie stypendialnym DBU i spróbowałem… Udało mi się zainteresować moją koncepcją również komisję i obecnie jestem na kursie językowym w Osnabrück, a na staż badawczy wyjeżdżam do Technische Universität Hamburg-Harburg.

Poza nauką moją pasją są podróże. Odwiedziłem już wiele ciekawych miejsc, ale jeszcze więcej wciąż pozostało mi do zobaczenia. Łączę więc przyjemne z pożytecznym i poznaję nowe zakątki w trakcie robienia stażu. Najtrafniej mogę się scharakteryzować jako zapalony podróżnik, który uwielbia zarówno jazdę rowerem, jak i spacer po pięknej okolicy, czytanie książek i grę w squasha, poznawanie nowych ludzi (zwłaszcza zupełnie innych, niż ja), jak i oglądanie filmów. Moim kolejnym marzeniem do zrealizowania jest lot na paralotni.

Trzymam za wszystkich kciuki i życzę wspaniałej przygody!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s