Pozdrowienia ze Stuttgartu!

Cześć! Nazywam się  Weronika i swoje badania prowadzę w Stuttgarcie, gdzie siedzibę ma DGNB (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen). Organizacja, która wyznacza standardy w ocenie stopnia ekologiczności budynków i kwartałów miejskich. Ponieważ moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe związane jest głównie z firmami deweloperskimi, mój projekt ma na celu weryfikację możliwości wprowadzenia rozwiązań proekologicznych do projektów mieszkaniowych. 

Ze względu na charakter firmy, biuro znajduje się w budynku posiadającym certyfikat zrównoważonego budownictwa. Muszę przyznać, że komfort pracy w takim miejscu jest wyraźnie odczuwalny! Dogodna lokalizacja z bezpośrednim dostępem do środków komunikacji miejskiej, idealne doświetlenie stanowisk pracy, zawsze komfortowa temperatura, przyjemny widok za oknem, dostęp do filtrowanej i gazowanej wody, stacja segregacji śmieci, to tylko te elementy z których korzystam każdego dnia. 

Od lewej: klatka schodowa w budynku; fragment stacji recyklingu; jedna ze wskazówek, jak w codziennym życiu być bardziej przyjaznym dla środowiska

Ponieważ praca to nie wszystko, kilka słów o samym mieście, które chyba nie bez powodu zyskało miano najbardziej zrelaksowanego na świecie. Rozbudowany system transportu miejskiego, dostęp do terenów zielonych, w centrum miasta jak i na obrzeżach, bogata oferta wydarzeń kulturalnych oraz ciekawa oferta kulinarna sprawiają, że dobrze się tu spędza czas, a miasto wydaje się dobrym miejscem do życia. 

Od lewej: winnice wokół Stuttgartu; widok na miasto z jednej z dzielnic; Schlossplatz; dosłownie zielony budynek

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s