Relacja z Berlina – staż na TU Berlin

Cześć! Tu Ewelina – czas najwyższy na moją relację z Berlina!

Staż odbywam na Technische Universität Berlin w Instytucie Ekologii, gdzie biorę udział w projekcie oceny terenów zielonych w mieście pod względem warunków, jakie stwarzają dla zdrowia ludzi – a moja część to zrównoważona gospodarka wodami deszczowymi, czyli tzw. zielona infrastruktura – muldy, ogrody deszczowe czy niecki infiltracyjne. Bazuję na raportach i materiałach projektu KURAS, który zakończył się w 2016 roku i był dużym przedsięwzięciem, w którym brało udział wiele instytucji naukowych.

IMG_20180419_115433859_HDR

Zrównoważoną gospodarką wodami deszczowymi interesuję się od czasu mojej pracy magisterskiej obronionej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Mój projekt jest nadal w toku i ostateczne wyniki pod koniec lipca!

A teraz słów kilka o Berlinie:

Poza tym, że w mieście istnieje wiele przykładów obiektów zielonej infrastruktury i terenów zielonych w ogóle, to Berlin ma bardzo bogatą ofertę kulturalną, kulinarną i – transportową (dla fanów komunikacji miejskiej, jak ja, ale nie tylko!).

O ile na początku byłam sceptycznie nastawiona do miasta Berlin, to teraz mogę powiedzieć, że je lubię – zwłaszcza w lecie 🙂

IMG_20180418_154952153_HDR

Pozdrowienia ze stolicy Niemiec!

Ewelina Skulimowska


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s