STYPENDIUM DBU W INTERNATIONALES HOCHSCHULINSTITUT (IHI) ZITTAU

Cześć!

Nazywam się Zbigniew Szkop i jestem doktorantem na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuję się w Ekonomii Ekologicznej – dziedzinie ekonomii zajmującej się problematyką racjonalnego wykorzystania zasobów i walorów środowiska przyrodniczego. W moim doktoracie skupiam się na wycenie korzyści (tzw. „usług ekosystemowych”) jakie świadczą drzewa dla mieszkańców miast, a także nad badaniem optymalnego z punktu widzenia świadczenia tych korzyści składu gatunkowego sadzonych drzew.

Na miejsce mojego stypendium DBU wybrałem IHI Zittau, Katedrę Usług Ekosystemowych, gdyż tutaj pracują wybitni specjaliści w tej tematyce, szczególnie Prof. Irene Ring (prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Ekonomii Ekologicznej). Od samego początku zostałem żywo zaangażowany w prace zespołu Katedry, za co jestem bardzo wdzięczny. Między innymi miałem okazję prowadzić autorskie zajęcia ze studentami, wygłosić referat na seminarium doktoranckim i osobną prelekcję dla pracowników wydziału. Co istotne, przez cały okres mojego stażu miałem niesamowitą pomoc od wszystkich członków Katedry.

Zdjęcie

Od lewej: Andre Tiemann, Oyundelger Khurelpurev, Prof. Irene Ring, Nina Hagemann, Zbigniew Szkop.

Dzięki niemal codziennym spotkaniom i dyskusjom, udało mi się otrzymać wyniki (opiszę je w osobnym poście), które ostatnio zostały zaakceptowane do zaprezentowania na Congress of the International Society of Ecological Economics w Meksyku jesienią tego roku. Jest to największy, międzynarodowy kongres Ekonomistów Ekologicznych, który jest organizowany raz na dwa lata. Mam nadzieję, że wystąpienie na tym kongresie da mi szansę nie tylko podzielić się otrzymanymi wynikami badania, ale także stanowić będzie promocję SDS oraz programu stypendialnego DBU!

Pozdrawiam

–  Zbigniew Szkop

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s