Hydrologiczny raj

Ahoj wszystkim!

Niesamowicie szybko minął pierwszy miesiąc naszych praktyk. Każdy z nas pewnie już odnalazł się w nowych miastach i miasteczkach. Nadszedł czas, aby pokrótce opowiedzieć o swoich wrażeniach 🙂 Otóż!

Realizuję swój projekt w malowniczym, górnołużyckim miasteczku Bautzen (Budziszyn), o którym każdy z nas najprawdopodobniej słyszał na lekcjach historii, ponieważ w Polsce jest znane z zawartego w nim pokoju między Bolesławem Chrobrym a cesarzem Henrykiem II w 1018 roku, ale to mała dygresja Bautzen przyciąga uwagę swym położeniem, krajobrazami oraz klimatem i przytulnością.

Mój projekt dotyczący oceny drożności hydraulicznej i ekologicznej rzek Saksonii realizuję w Landestalsperrenverwaltung Sachsen, Betreib Spree/Neiβe, czyli zarządzie wód w dorzeczu Szprewy i Nysy. Już samo miejsce przyciąga uwagę i przynosi ukojenie.

bty

Jako, że nie jestem typem miastowym, nie przeszkadza mi, że Bautzen nie należy do wielkich metropolii. Wiem, że pod względem hydrologicznym i hydrotechnicznym lepiej trafić nie mogłam. Wszystko czego nauczyłam się na studiach, teraz mogę stosować w praktyce i to z doświadczonymi specjalistami! Łączę swoje badania terenowe z analizą literatury, co pomaga mi krok po kroku zagłębiać się w problematykę moich badań oraz szukać odpowiedzi na kolejne pytania.

Projekt postępuje do przodu, a ja tylko czekam na coraz cieplejsze dni, aby w pełni korzystać z uroków wiosny.

Serdeczne pozdrowienia!!! Asia Michalik 🙂

sdr


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s