Laureaci XXI edycji

Dzisiaj odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów laureatom XXI edycji programu stypendialnego dla absolwentów wyższych uczelni w dziedzinie ochrony środowiska. Oficjalnie przedstawiamy naszych tegorocznych laureatów:

1. Maria Konieczna

Absolwentka Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej, gdzie obecnie realizuje także studia doktoranckie. W Niemczech na swoim stażu realizować będzie temat dotyczący opracowania skutecznych metod określania toksyczności i biodegradacji systemów o kontrolowanym uwalnianiu herbicydów w różnych matrycach polimerowych w środowisku wodnym i glebowym.

O swoich zainteresowaniach mówi tak: „Moim głównym zainteresowaniem jest muzyka – zarówno gra na instrumencie jakim jest gitara ale także śledzenie trendów muzyki światowej (jazz, rock), jak również śpiewanie (mezosopran) i narciarstwo. Uwielbiam podróżować i poznawać inne kultury. Latem cenię szczególnie jazdę na rowerze.”

2. Weronika Makaruk

Ukończyła Wydział Geodezji i Kartografii na Politechnice Warszawskiej, a na stażu postanowiła znaleźć odpowiedź na pytanie: Ekologiczny deweloper – rzeczywistość czy slogan marketingowy?

Weronika interesuje się szeroko pojętą tematyką miast, planowaniem, urbanistyką oraz rozwojem miast w obliczu nowych technologii. Kocha podróże oraz poznawanie nowych miast i regionów, zarówno poprzez krótkie wypady, jak i mieszkanie w różnych miastach. W wolnym czasie ćwiczy jogę lub tańczy salsę.  

3. Joanna Michalik

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji). „Badania, analiza dokumentacji i ocena zmian związanych z przebudową budowli poprzecznych w ciekach wodnych zlewni rzek Nysy Łużyckiej i Szprewy” to zagadnienie, nad którym Joanna będzie pracować podczas swojego stażu w Niemczech.

O swoich zainteresowaniach powiedziała nam tak: „Ciężko sprecyzować zainteresowania, gdyż lubię wszystko co wpadnie mi w ręce: od gry na fortepianie, poprzez wędrówki górskie aż do hydrologii (rzeki, jeziora itd.). Uwielbiam podziwiać przyrodę, szczególnie obserwować ptaki. Swoje zamiłowanie do natury łączę również z wycieczkami rowerowymi i joggingiem w lesie.”

4. Tomasz Mrozik

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W Niemczech zajmować się będzie modelowaniem, rozwijaniem i analizą systemów budownictwa zrównoważonego.

Mówi: „Pasjonuję się sztuką, błądząc codziennie po ogromnym lesie zasadzonym przez pokolenia pisarzy, filozofów, malarzy i muzyków. Lubię też podróże, niekoniecznie fizyczne, ale również te odbywane w głąb siebie, a szczególnie cenne w towarzystwie przyjaciół.”

5. Ewelina Skulimowska

Ukończyła Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie (Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska). Tematem jej stażu będzie „zielona infrastruktura jako sposób osiągnięcia zrównoważonej gospodarki wodami deszczowymi.”

Ewelina tak przedstawia swoje zainteresowania: „Oprócz zielonej infrastruktury do moich zainteresowań należy nauka języków obcych – niemieckiego, hiszpańskiego i japońskiego oraz muzyka filmowa.”

6. Zbigniew Szkop

Ukończył Uniwersytet Wrocławski Wydział Nauk Biologicznych, Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowaniu Środowiska. Obecnie realizuje studia doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim, Wydział nauk Ekonomicznych. Na stażu zajmie się problemem nieoptymalnego zarządzania drzewami miejskimi w Polsce.

O swoich zainteresowaniach mówi tak: „Naukowe: ekonomia środowiska (wycena miejskich usług ekosystemowych); pozanaukowe: podróżowanie, hodowla papug, hodowla mrówek.”

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

W najbliższym czasie zamieścimy na naszym blogu także relację z uroczystości jak i reportaż zdjęciowy. Zaglądajcie na naszego bloga 🙂


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s