Zaproszenie na uroczystość wręczenia stypendiów Laureatom XXI edycji programu stypendialnego dla absolwentów wyższych uczelni w dziedzinie ochrony środowiska

Szanowni Państwo! Jesienią tego roku już po raz XXI w Polsce przeprowadzono, we współpracy ze Stowarzyszeniem Środowisko dla Środowiska, konkurs Niemieckiej Fundacji Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) oraz wyłoniono kolejnych Laureatów, którzy otrzymają stypendia DBU. Wiosną 2018 r. wybrani absolwenci polskich uczelni wyjadą na staż do Niemiec, aby realizować ciekawe projekty w szeroko pojętej ochronie środowiska.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość oficjalnego ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia laureatom nagród w formie stypendiów, która odbędzie się:

w dniu 25 listopada 2017 r. o godz. 10.00

w Domu Technika NOT w Warszawie

przy ul. Tadeusza Czackiego 3/5

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres: stypendia@sds.org.pl

 

Inicjatorem programu stypendialnego jest prof. Maciej Nowicki, który w 1996 r. otrzymał prestiżową nagrodę Deutscher Umweltpreis i pieniądze z tej nagrody przeznaczył na wielomiesięczne stypendia dla najlepszych absolwentów polskich wyższych uczelni w szeroko pojętej ochronie środowiska. Jego idea od początku wsparta została przez Deutsche Bundesstiftung Umweltznacznymi środkami finansowymi. To pozwoliło na wykształcenie dużej grupy świetnych polskich profesjonalistów w ochronie środowiska. Obecnie Fundacja DBU kontynuuje program stypendialny, rozszerzywszy go na kilkanaście innych państw. W Polsce współpracuje ona ze Stowarzyszeniem „Środowisko dla Środowiska”, grupującym byłych stypendystów.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s