Targi Pracy SGGW 2017

Trochę spóźnione, ale są! Wrażenia po Targach Pracy SGGW 2017:

W marcu tego roku Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW), której absolwentką jestem, zaprosiła  nas po raz kolejny do uczestnictwa w Targach Pracy. Jest to coroczna impreza SGGW,  podczas której studenci ostatnich roczników mogą bezpośrednio spotkać się z potencjalnymi pracodawcami, porozmawiać o możliwościach swojej kariery, poszukać inspiracji.

Jednym słowem – impreza dla nas 🙂

Podczas Targów bardzo intensywnie promowaliśmy program stypendialny Deutsche Bundesstiftung Umwelt i muszę z dumą przyznać, że mimo braku kolorowych gadżetów, nasze stoisko było jednym z najbardziej obleganych. Studenci podchodzili grupkami, zadawali mnóstwo pytań, ale też chętnie opowiadali o sobie. Mówili, czym się interesują, co chcieliby robić zawodowo w przyszłości i jednogłośnie stwierdzali, że staż w Niemczech będzie jedną z pierwszych perspektyw do rozważenia po obronie pracy magisterskiej.

Spośród grupy studentów zainteresowanych naszym programem stypendialnym, kilka osób zdecydowało się na dalszy kontakt. Parę dni po Targach spotkałam się ze studentką ostatniego roku, która niedawno wróciła z Erasmusa i jest na etapie pisania pracy magisterskiej. Poszłyśmy na kawę i opowiedziałam jej o swoich wrażenia ze stypendium w Osnabrueck. Bardzo dobrze nam się rozmawiało, bo obie zajmujemy się leśnictwem, więc mam nadzieję, że udało mi się choć trochę zachęcić ją merytorycznie do odbycia stażu w Niemczech 🙂

Oprócz rozmów ze studentami, którzy w przyszłości mogliby zasilić szeregi SdS, tradycyjnie zacieśnialiśmy więzi z IAAS (International Association of Students in Agricultural and Related Sciences), działającym przy SGGW. Pozdrawiamy dziewczyny i chłopaków z IAAS i zapraszamy na ich stronę: iaas.sggw.pl

Myślę, że udział w Targach Pracy na SGGW możemy zdecydowanie uznać za sukces i trzeba pomyśleć o udziale w Targach Pracy na innych uczelniach.

Zdjęcia z tego wydarzenia możecie obejrzeć na naszym facebooku, a także na profilu Targów Pracy 🙂

A tymczasem trzymajcie kciuki za udane aplikacje 🙂

Pozdrawiam,

Magda Wolicka

XV edycja

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s