Gala wręczenia stypendiów Laureatom XIX edycji programu stypendialnego DBU

Tegoroczna gala rozdania stypendiów odbyła się 28 listopada w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Laureatów XIX programu stypendialnego przywitali m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia „Środowisko dla Środowiska”, w tym założyciel „Fundacji im. Nowickiego” profesor Maciej Nowicki, przedstawiciele „Deutsche Bundesstiftung Umwelt” – sekretarz generalny dr Heinrich Bottermann, koordynator programu dr Nicole Freyer- Wille oraz znajomi przybyłych gości. Galę rozdania stypendiów poprowadził Marek Józefiak, a o oprawę muzyczną i koncert podczas uroczystości zadbał kwartet „OBLIGATO”.

W trakcie powitania skierowanego do laureatów i gości przypomniano historię współpracy polsko-niemieckiej na tle organizacji stypendium oraz łączących nas celów odnośnie ekologii i ochrony środowiska. Podczas uroczystości podkreślono jak ważną rolę będą pełnić przyszli stypendyści, którzy już pod koniec lutego wyjadą do Niemiec. Stypendyści będą realizować wybrane problemy badawcze oraz rozwijać własną wiedzę związaną z ekologią i zdobywając jednocześnie cenne umiejętności językowe. Podczas gali prezes stowarzyszenia „SDS” dr Karol Mrozik przypomniał jak przebiegały wcześniejsze edycje „DBU”. Organizatorzy przypominali także, o honorowym patronacie Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którym objęty jest program stypendialny.Przed oficjalnym wręczeniem stypendiów mieliśmy okazję wysłuchać wykładu dr inż. Szymon Firląga z Politechniki Warszawskiej podejmującego tematykę rozwoju i poprawy standardów budownictwa na tle zmian klimatycznych. Następnie przedstawiono sylwetki laureatów, którzy odbierali z rąk przedstawicieli programu stypendialnego dyplomy i gratulacje.

W tegorocznym konkursie wyłoniono dziewięciu laureatów specjalizujących się w dziedzinach takich jak: ochrona i inżynieria środowiska, kierunki z zakresu nauk biologii i chemii, tematów wiążących zarządzanie i monitoring środowiska, a także tych dotyczących kształtowania przestrzeni miejskich i środowiska. Wyłonieni kandydaci, będą realizować zagadnienia badawcze w ramach staży w wybranych instytucjach na terenie Niemiec; (https://sdsblog1.wordpress.com/2015/11/10/1286/ )

  1. Yaroslav Bezyk
  2. Aleksandra Biernaczyk
  3. Milena Chraniuk
  4. Anna Dańkowska
  5. Karina Frączek
  6. Marek Jaskólski
  7. Natalia Jendrzejewska
  8. Katarzyna Nazarewicz
  9. Aleksandra Zarzycka

Galę zakończył koncert kwartetu „OBLIGATO”. Na sam koniec przy oficjalnym poczęstunku mieliśmy okazję zapoznać się z laureatami i uczestnikami oraz wymienić zdania na temat zagadnień poruszanych podczas gali. Dyskusje dotyczyły tematyki związanej z wyjazdem i przebiegiem wymiany oraz poruszonego w ramach wykładu okolicznościowego tematu istniejących obiektów budowlanych ich renowacji i powiązań klimatycznych.

Po zakończeniu formalnej części dnia spotkaliśmy się w kuluarach w pobliskiej kawiarni „Retrospekcja”. Tym samym mogliśmy spokojnie porozmawiać i poznać się nawzajem, a także wymienić doświadczeniami związanymi z przygotowaniami do stypendium.

Serdecznie gratulujemy wszystkim tegorocznym laureatom życząc jednocześnie dalszych sukcesów i powodzenia podczas realizacji stypendium!!! Dziękujemy ponadto zgromadzonym gościom i organizatorom za wkład włożony w prowadzenie uroczystości.

Uczestnicy poprzednich edycji programu stypendialnego

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s