Milena Chraniuk, Gdański Uniwersytet Medyczny (XIX edycja)

Dzień dobry!

Nadszedł czas by bliżej poznać laureatów kolejnej edycji programu stypendialnego. Jednak zanim przejdę do przedstawiania swojej sylwetki chciałabym pogratulować wszystkim stypendystom XIX edycji.

Na początek trochę historii: ukończyłam biotechnologię (specjalność Biotechnologia Leków) na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Po studiach kontynuowałam edukację na Wydziale Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego gdzie również rozpoczęłam pracę na stanowisku asystenta.

Zarówno na doktoracie jaki i zawodowo zajmuję się markerami toksyczności w komórkach płuc narażanych na lotne związki organiczne. Temat ten przeniknął do mojego projektu dlatego w trakcie trwania stypendium będę badała wpływ związków lotnych emitowanych z materiałów budowlanych oraz wyposażeniowych na człowieka i środowisko. Projekt zostanie zrealizowany we Fraunhofer Institute for Toxicology and Experimental Medicine ITEM w Hanowerze. Bardzo miłą niespodzianką okazała się niedawna informacja od pracowników instytutu, którzy już czekają na mój przyjazd 🙂

Prywatnie bardzo lubię poświęcać czas na wysiłek fizyczny oraz aktywności artystyczne. Od dość dawna biegam długie dystanse, zaś od  lata rozpoczęłam przygotowania do przebiegnięcia 50 km. Ostatecznie przebiegnięcia tego dystansu się nie podjęłam (bieg odbywał się 3 dni przed rozmowami o stypendium a pogoda wybitnie nie sprzyjała). W ramach pocieszenia wystartowałam w poprzednim tygodniu w biegu na dystansie 20 km. Jeżeli mam okazję zwiedzam lub wędruję do tego nie stronię od korzystania z roweru lub kajaka. Od 2007 roku jestem związana z Akademickim Chórem Politechniki Gdańskiej ponadto w zeszłym roku uczyłam się gry aktorskiej.

 

Milena


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s