Katarzyna Nazarewicz PolSl XIX Edycja

Gdy ludożercy chcą poznać smak wiedzy, ucinają uczonym języki…

[Stanisław Jerzy Lec]

…dlatego póki mówić potrafię przedstawię się pokrótce Wam, tegoroczni stypendyści, przyszli koledzy i koleżanki, członkowie Stowarzyszenia Środowisko dla Środowiska.

A historię swoją zacznę od roku 2014.

Po 6 miesiącach wojaży po Dolnej Saksoni zorganizowanych w ramach europejskiego programu ERASMUS+, wykonując 10-siątki prób aktywności biomasy, po przeanalizowaniu 100-ek wyników analiz fizykochemicznych i spędzeniu 1000-siąca naukogodzin wśród niemieckich specjalistów, udało mi się uzyskać tytuł Mgr inż. na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Tym oto sposobem stałam się specjalistą w zakresie technologii oczyszczania ścieków, pełnoprawną biotechnolożką, zapisałam się w historii Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, Katedry Biotechnologii Środowiskowej, Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów. W trakcie swoich studiów udało mi się stworzyć wraz z 50-siątką niesamowitych młodych naukowców projekt FunLab- Laboratoria dla Dzieciaków, dzięki któremu wspólnie mogliśmy propagować naukę, organizować szalone warsztaty biologiczno-chemiczne dla najmłodszych, działać charytatywnie i z myślą o innych.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nastał wrzesień. Studencie lata szybko dobiegły końca. Ostatnie „młodzieńcze” wyzwanie. Tuż po obronie udaje się. Walczę o tytuł przedsiębiorczej kobiety i zostaję finalistką konkursu w ramach, mogłam zaprezentować pomysł na swój własny biznes.

Październik. Koniec konferencji, studenckich spotkań, pytań bez odpowiedzi a nawet kolokwiów. Nie trzeba było długo czekać. W sercu odezwał się z powrotem naukowy świat. Tym oto sposobem zdecydowałam o podjęciu studiów doktoranckich.

Styczeń. Brak doświadczenia zawodowego, zero praktyki. Szansa. Zaczęłam od młodszego specjalisty. Po drodze mały awans. Obecnie piastuję stanowisko specjalisty ds. ochrony środowiska. Łącze prawo z ekoobowiązkami przedsiębiorców, doradzam inwestorom , którzy zamierzają demontować, budować- oddziaływać na środowisko. Uczę się.

W wolnym czasie współpracuję z grupą szalonych naukowców Pana Korka. Maluję. Zwiedzam wystawy sztuki nowoczesnej w Europie, jak również na innych kontynentach. Podróżuję i poznaję świat, jego historię i ludzi którzy tę historią tworzą. Czytam- felietony, wiadomości- kultura i gospodarka, książki- realizm magiczny, fantastyka. I czekam na nowe wyzwania. Bezustannie.

DBU? Challenge accepted!


2 myśli w temacie “Katarzyna Nazarewicz PolSl XIX Edycja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s