Aleksandra Biernaczyk, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (XIX edycja)

Gratuluję tegorocznym laureatom stypendium, życzę Wam powodzenia w realizacji Waszych projektów!

Na informację o stypendium DBU natknęłam się tuż po ukończeniu studiów pierwszego stopnia i choć nie mogłam aplikować od razu, zawsze w pamięci (i zakładkach) miałam zapisaną informację o tym programie. Bardzo chciałam móc z niego skorzystać, kiedy skończę studia. Udało się!

Nazywam się Aleksandra Biernaczyk i pochodzę z Rakoniewic. Jestem absolwentką kierunku Ochrona środowiska na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po studiach licencjackich dołączyłam do jednego z nielicznych w Polsce zespołów badawczych skoncentrowanych się na niezwykłej interakcji pomiędzy grzybami endofitycznymi a ich gospodarzami – trawami, oraz muchówkami odgrywającymi niezwykle ważną rolę w cyklu płciowym tych grzybów (link).

Projekt, który będę realizować w ramach stypendium, dotyczy wpływu grzybów mikoryzowych na prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji pasożytniczego stadium grzyba endofityzcnego na terenach zanieczyszczonych. Cieszę się podwójnie, ponieważ będzie to znaczne poszerzeniem realizowanej przez nas do tej pory tematyki.

Staż odbywać będę na Freie Universität w Berlinie, pod okiem specjalisty w dziedzinie grzybów mikoryzowych prof. Matthasa C. Rillinga i jego zespołu. Mam nadzieję, że pozwoli mi to na nawiązanie trwałej współpracy z ośrodkiem niemieckim, a wspólna realizacja projektu przyczyni się do minimalizacji negatywnych skutków zanieczyszczeń, głównie na terenach przemysłowych.

Zdj-DBU-A.Biernaczyk

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s