SdS na spotkaniu ruchu „Więcej niż energia”!

13 października wzięliśmy udział w pierwszym spotkaniu ruchu na rzecz energetyki obywatelskiej – „Więcej niż energia”. Nie byliśmy sami – z całej Polski przybyło ponad 60 przedstawicieli członków ruchu – m.in. z samorządów, organizacji pozarządowych, biznesowych i szkół wyższych. Przez kilka godzin rozmawialiśmy o największych wyzwaniach oraz możliwościach, jakie daje zaangażowanie społeczeństwa w działania w zakresie produkcji i oszczędzania energii.

Dyskutowaliśmy też o dalszym rozwoju ruchu. Zaprezentowano analizy eksperckie oraz przewodnik dla samorządów nt. inwestycji w OZE i efektywność energetyczną. Znajdziecie go tutaj.

Z mojej perspektywy – prowadzącego to wydarzenie – spotkanie było bardzo owocne. Z całego kraju przybyły osoby zaangażowane w transformację energetyczną Polski. Odbyła się bardzo żywa, merytoryczna dyskusja nad przedstawionymi analizami i dalszymi pomysłami na kampanię. Już dzisiaj ruch jest bardzo prężną inicjatywą – jednoczy ponad 110 podmiotów i 37 tysięcy obywateli, którzy podpisali apel na www.wiecejnizenergia.pl. Was też do tego zachęcam i zapraszam na kolejne spotkania ruchu.

Pozdrawiam,
Marek Józefiak
Koordynator Programu Klimat i Energia
Polska Zielona Sieć

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s