Małgorzata Kotkowicz, Uniwersytet Warszawski, XVIII EDYCJA

Hallo!

Witam wszystkich bardzo serdecznie na dwa tygodnie przed rozpoczęciem seminarium w Osnabrück. Mam nadzieję, że całej jedenastce udało się pozałatwiać wszystkie potrzebne sprawy przed wyjazdem i z niecierpliwością oczekujecie na dzień wyjazdu :).

Nazywam się Gosia Kotkowicz. Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam studia I stopnia na kierunku Ochrona Środowiska, oraz studia magisterskie na Międzywydziałowych Studiach Ochrony Środowiska (MSOŚ) o specjalizacji prawnej. Pracę licencjacką napisałam o prowadzonych praca utrzymaniowych na ciekach w latach 2010-2012 na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego, oceniając ich skalę oraz potencjalne szkody wywoływane w przyrodzie. Od roku 2012 wraz z Fundacją WWF Polska monitorujemy wykonywane prace utrzymaniowe na rzekach i podejmujemy dalsze potrzebne działania. Natomiast w pracy magisterskiej poruszyłam tematykę mediacji w ochronie środowiska.  Poza teoretycznym aspektem mediacji, partycypacji społecznej w ochronie środowiska, można w niej znaleźć wyniki przeprowadzonych przeze mnie ankiet wśród sędziów i prokuratorów oraz społeczności lokalnej w gminie Białowieża. Wnioski z mojej pracy zainspirowały mnie do zgłębienia tematu mediacji w ochronie środowiska oraz ukazały ogromny potencjał i potrzebę rozpowszechnienia mediacji w ochronie środowiska w Polsce.

Staż w Niemczech będę odbywać w Independent Institute for Environmental Issues (UfU – Unabhängigen Institut für Umweltfragen) w Berlinie. Jestem przekonana, że doświadczenie pracowników Instytutu, zdobyta wiedza podczas stażu oraz zebrane materiały, umożliwią mi osiągnięcie stawianych sobie celów. Niewątpliwie staż w Niemczech jest ogromną szansą na rozwinięcie dalszej kariery zawodowej, nauczenie się języka niemieckiego, nawiązanie nowych znajomości oraz spełnianie marzeń. Mam nadzieję, że po powrocie będę mogła napisać na blogu o moich sukcesach we wprowadzaniu mediacji w ochronie środowiska w Polsce :).

Bardzo dziękuję SdS za otwartość i pomoc, a DBU za możliwość odbycia stażu w Niemczech oraz pomoc i wsparcie. Wszystkim Stypendystom XVIII edycji gratuluję, trzymam za każdego z Was kciuki. Serdecznie pozdrawiam,

Gosia.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s