Sylwia Turowska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (XVIII edycja)

Długie i staranne przygotowywanie dokumentów aplikacyjnych, oczekiwanie na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, następnie cały miesiąc stresu i obaw przed rozmową, aż wreszcie przyszła ta wymarzona wiadomość o przyznaniu stypendium. Udało nam się! 🙂 Gratulacje dla całej jedenastki stypendystów i powodzenia w realizacji projektów!

Nazywam się Sylwia Turowska, pochodzę z małego miasteczka Ślesin (województwo wielkopolskie, powiat koniński). Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. W Poznaniu ukończyłam studia licencjackie i magisterskie z geografii spec. kształtowanie środowiska przyrodniczego, natomiast w Olsztynie studia inżynierskie na kierunku geodezja i kartografia spec. geodezja i szacowanie nieruchomości.

Od ponad 4 lat pracuję w ochronie środowiska. Moim celem było jednak znalezienie takiego zajęcia, które da mi możliwość połączenia moich dwóch kierunków studiów i rozwoju zarówno w dziedzinie ochrony środowiska jak i geodezji. Dzięki stypendium DBU mam możliwość realizacji tego celu.

Podczas stypendium chcę realizować projekt dotyczący możliwości wykorzystania dokumentacji fotogrametrycznej obiektów w procesach rewitalizacji. Fotogrametria, zgodnie z definicją przyjętą przez Międzynarodowe Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, to dziedzina zajmująca się zdalnym pozyskiwaniem wiarygodnych informacji o obiektach fizycznych i ich otoczenia drogą rejestracji, pomiaru i interpretacji obrazów i zdjęć. Szerzej o projekcie napiszę za kilka miesięcy.

Swój staż odbywać będę w firmie fokus GmbH w Lipsku. Firma ta posiada szeroki wachlarz usług i podejmuje działania na terenie całych Niemiec. Mam nadzieję, że pozwoli mi to przeanalizować dokumentację różnorodnych obiektów oraz zwiedzić wiele interesujących i malowniczych zakątków Niemiec 🙂

Sylwia


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s