Julita S. Gnatkowska Politechnika Białostocka XVIII edycja

Witam wszystkich bardzo gorąco,

Na  wstępie chciałabym podkreślić, jak bardzo jestem szczęśliwa, że miałam okazję poznać prawie wszystkich stypendystów tegorocznej XVIII edycji. Pragnę z całego serca pogratulować Wam, zdobycia stypendium i mówiąc nieskromnie życzyć sukcesów w dalszej karierze naukowej.

Jestem absolwentką Politechniki Białostockiej. Ukończyłam studia I stopnia na kierunku ochrona środowiska. Idąc na II stopień miałam pewne wątpliwości czy aby nie zmienić kierunku z ochrony środowiska na inżynierię środowiska. Po przemyśleniach uznałam, że pierwsza decyzja jest zawsze najlepsza i zdecydowałam się  kontynuować studia  z ochrony środowiska zmieniając jedynie specjalizację na- ekoinżynieria. Zgłębiając przez 5 lat tematykę ochrony środowiska mogę z całą pewnością zapewnić, że pojęcie środowiska i jej ochrony jest szerokim tematem. Dlatego też cieszy mnie różnorodność naszych projektów.

W Niemczech będę realizować projekt pod tytułem  „Badanie nad zastosowaniem membran i układów membranowych w oczyszczaniu wybranych ścieków wraz z analizą energetyczną w projekcie stworzenia tzw. dużej ekologicznej oczyszczalni ścieków”. Niestety w Polsce mimo iż technika membranowa jest rozpoznawalna to niestety bardzo słabo rozpowszechniona.

Niezadowalająca jakość wody oraz pogarszająca się jakość oczyszczonych ścieków to ciągle aktualny problem. Najbardziej cierpią kraje Trzeciego Świata, pozwolę sobie użyć terminu (który daje do myślenia) z ostatniego raportu WWF 2014- „Nierówność potrzeb, nierówność skutków”. Znaczna część ludzi nie posiada dostępu do czystej wody pitnej nawet w krajach rozwiniętych.

Mam ogromną nadzieje, ze podczas tych wyjazdów nie tylko skorzystamy z możliwości naszego rozwoju, ale również , że to będzie nasz wkład w lepszy i czystszy świat.

Powodzenia!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s