Gala wręczenia stypendiów Laureatom XVIII edycji programu Deutsche Bundesstiftung Umwelt

29 listopada 2014 r. w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbyła się gala wręczenia stypendiów dla XVIII edycji programu stypendialnego DBU. Oprócz stypendystów i ich najbliższych, w gali tradycyjnie wzięli udział znakomici goście, a oprawę muzyczną zapewnił kwartet smyczkowy AMOK.

Galę poprowadzili nasi byli stypendyści, Marta Kieszkowska i Marek Józefiak.

Uroczystość rozpoczęliśmy wysłuchaniem odrobiny klasyki w wykonaniu kwartetu AMOK oraz wystąpieniem Profesora Macieja Nowickiego. Profesor udzielił laureatom cennych życiowych porad oraz podkreślił znaczenie ochrony środowiska dla rozwoju Polski.

Głos zabrała także Nicole Freyer Wille, która opowiedziała o działalności Deutsche Bundesstiftung Umwelt i również powitała ciepło nowych stypendystów w rodzinie DBU.

Następnie Karol Mrozik, Prezes SdS, zachęcił stypendystów XVIII edycji do aktywnego działania podczas odbywania stażu. Podkreślił także, że tylko od każdego ze stypendystów zależy, jak wykorzystają swój pobyt w Niemczech. Karol przeczytał też oficjalny list od Profesor Leny Kolarskiej-Bobińskiej, Minister Edukacji i Szkolnictwa Wyższego – jednego z dwóch oficjalnych patronów programu stypendialnego DBU.

(List do pobrania: list min edu)

Wystąpił także przedstawiciel Ministerstwa Środowiska, drugiej patronującej nam instytucji – Piotr Otawski, były stypendysta DBU, a obecnie Wiceminister Środowiska i Główny Konserwator Przyrody. Minister Otawski opowiedział o najważniejszych kierunkach zmian w ochronie środowiska w Polsce, w tym m.in. o zmianach w gospodarce odpadami, o reformie gospodarki wodnej oraz znaczeniu ładu przestrzennego w kontekście fragmentacji siedlisk. Dodał także, że problemy, z którymi Polska boryka się w ochronie środowiska są też problemami innych krajów i że dziś nie powinniśmy mieć żadnych kompleksów na tym polu.

Na gali gościliśmy także przedstawicielkę stypendystów DBU z Serbii, która opowiedziała o działalności stypendystów w Serbii. W ciągu 4 lat „serbski SdS” zdołał zgromadzić już 18 aktywnych członków z Belgradu, a program stypendialny DBU cieszy się w Serbii dużym zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, ze wystąpienia wszystkich gości zainspirowały XVIII edycję stypendystów DBU do działania i że nowi stypendyści dadzą z siebie wszystko 🙂

Po gali tradycyjnie udaliśmy się na drinka do pobliskiej „Retrospekcji”, gdzie w mniej formalnej atmosferze mogliśmy poznać bliżej stypendystów XVIII edycji, odpowiedzieć na ich liczne pytania i podzielić się z naszymi doświadczeniami z Niemiec.

\Wszystkim Laureatom życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki!!!

Posted in SdS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s