Sylwia Kowalik (XVII edycja)

Tytuł projektu: „Sposoby na zmniejszenie obciążenia środowiska za pomocą architektury zrównoważonego rozwoju w Niemczech”.

Jestem absolwentką wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Do aplikacji o stypendium skłoniło mnie zainteresowanie możliwością zdobycia doświadczenia w dziedzinie architektury zrównoważonego rozwoju i projektowania budynków wydajnych energetycznie. W Niemczech obecnie ten kierunek projektowania jest bardzo popularny. Jeżeli ktoś myśli o zdobyciu doświadczenia w projektowaniu związanym z ekologią jest to na pewno dobry wybór.

Jako miejsce odbywania swojej praktyki w ramach stypendium wybrałam pracownię architektoniczną we Frankfurcie nad Menem, która specjalizuje się w tego typu projektach. Podczas swojego stażu będę pracować zarówno nad projektowaniem jak i prowadzeniem badań w dziedzinie wydajności energetycznej budownictwa na terenie Niemiec.  Będę tam miała okazję pracować przy monitorowaniu budynków plus energetycznych. Prowadzeniu badań mających na celu opracowanie metod dla stworzenia architektury wydajnej energetycznie i bardziej przystępnej finansowo oraz jej upowszechniania. A także, oczywiście przy projektowaniu i przebudowie budynków uwzględniając przy tym zasady zrównoważonego rozwoju i wykorzystywania naturalnych, odnawialnych źródeł energii.

Uważam, że staż pozwoli mi na poszerzenie zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej dotyczącej architektury i zrównoważonego rozwoju, jak też oczywiście na rozwinięcie wybranego przeze mnie tematu badawczego.


Jedna myśl w temacie “Sylwia Kowalik (XVII edycja)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s