Weronika Walkowiak – ZALF Leibnitz-Zentrum für Agrarlandschaftsforschung, Müncheberg (XVI edycja)

Tytuł projektu:

 Ocena oddziaływania wybranych fungicydów i biofungicydów na rozwój fitopatogenych dla zbóż grzybów z rodzaju Fusarium oraz autochtoniczną mikroflorę gleby

Jestem absolwentką biotechnologii na Uniwersytecie Opolskim.  W ramach stypendium realizuję badania do pracy doktorskiej, dotyczące oceny oddziaływania wybranych preparatów zawierających substancje aktywne pochodzenia naturalnego na rozwój fitopatogennych dla zbóż grzybów z rodzaju Fusarium.

Projekt ten realizuje w Instytucie ZALF – Zentrum für Agrarlandschaftsforschung, który położony jest w małym miasteczku  nieopodal 50km od Berlina, w Müncheberg.  Ośrodek skupia wielu naukowców i stypendystów z całego świata.  Można tutaj otrzymać fachowe wsparcie merytoryczne i jednocześnie zawrzeć wiele ciekawych międzynarodowych znajomości.

W sąsiedztwie instytutu znajduje się stołówka, w której każdy znajdzie coś dla siebie oraz  Gästehaus, w którym można zatrzymać się na czas pobytu. Dla nowoprzybyłych gości organizowany jest także kurs języka niemieckiego. Ze względu na znaczne oddalenie instytutu od centrum najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie roweru.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem: weronika.walkowiak@gmail.com.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s